بازسازی خانه

Admin یکشنبه، 17 بهمن 1400; 3

املاک صدف خاوران تبریز

بازسازی چیست و اصول آن

بازسازی چیست؟

برای اینکه درک بیشتری نسبت به بازسازی پیدا کنید اول باید بدانید بازسازی چیست. بازسازی مترادف کلمه مرمت است و معنی آن یعنی شخص یا گروهی بر روی یک بنا فعالیتی انجام دهند تا بتوانند عمر آنرا افزایش دهند. برای جدا کردن مفهموم مرمت از کلمه بازسازی باید به این نکته اشاره کرد که بازسازی غالبا برای بناها به کار می‌رود. و در صورتی که مرمت معنای عام داشته و برای اکثر آثار از آن استفاده می‌شود.

دلایل بازسازی ساختمان چیست

شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که دلیل بازسازی یک ساختمان چیست.
بازسازی یک ساختمان علاوه بر دلایلی نظیر خرابی دیوارها و کابینت‌ها و… می‌تواند دلایل احساسی نظیر خستگی از محیط تکراری و یا تغییر سلیقه شما را نیز باشد.

بازسازی ساختمان مربوط به چه بخش هایی می شود؟

بازسازی و نوسازی ساختمان مربوط به بخش بازسازی داخلی ساختمان و بخش بیرونی ساختمان می شود.

بخش داخلی ساختمان مربوط به بخش های درونی ساختمان مانند آشپزخانه، اتاق پذیرایی، اتاق خواب، اتاق غذاخوری، سرویس های بهداشتی و در ساختمان های اداری شامل دفتر کارکنان، سالن اجتماعات، سالن کنفرانس ها و نشست ها، سالن غذاخوری، تالارهای سخنرانی و غیره می شود.

 بخش بیرونی ساختمان شامل نمای ساختمان، حیاط، روف گاردن، پشت بام، شیروانی، محوطه سازی، باربکیو، ایوان، بالکن، استخر، حوض و غیره می شود.

عوامل موثر بر بازسازی ساختمان

املاک صدف خاوران

بازسازی چیست

قدمت سازه یک ساختمان در بازسازی آن نقش مهمی دارد . اگر سازه دارای قدمت زیادی باشد معمولا پیش از آغاز فرآیند بازسازی باید به تقویت سازه پرداخت.
اگر قصد دارید ساختمان های قدیمی را بازسازی کنید بهتر است که سیستم برق ساختمان را نیز نوسازی کنید. از آنجایی که سیم کشی ساختمان با گذشت زمان فرسوده می شود، برای جلوگیری از خطرات احتمالی بهتر است که این کار را جدی بگیرید

۱. قدمت سازه ساختمان

قدمت سازه یک ساختمان در بازسازی آن نقش مهمی دارد . اگر سازه دارای قدمت زیادی باشد معمولا پیش از آغاز فرآیند بازسازی باید به تقویت سازه پرداخت.

۲. سلیقه ی کارفرما

یکی از مهم ترین عوامل تاثیر گذار بر بازسازی یک ساختمان در نظر گرفتن خواسته و سلیقه ی کارفرما است. البته خواسته کارفرما باید منطقی باشد.
نظر کارفرما می تواند منجر به جابه جایی دیوار ها و مواردی از این قبیل شود. برای مثال ممکن است کارفرما تمایل داشته باشد تا یکی از دیوار ها حذف شوند و فضای بیشتری در اختیار داشته باشند. در نتیجه باید نظر کارفرما را قبل انجام کار پرسید.

۳. بودجه کارفرما

سومین عامل تاثیر گذار بر بازسازی یک ساختمان که از اهمیت زیادی نیز برخوردار است، مقدار بودجه کارفرما است و باید پیمانکار مدیریت دقیقی در خرج کردن آن داشته باشد و هزینه بازسازی ساختمان را بطور کامل بیان کند.
قبل از شروع بازسازی، میزان هزینه مورد نیاز با توجه به متریالی که به کار می برید به طور تقریبی قابل پیش بینی خواهد بود. در نتیجه از اول بهتر است میزان بودجه کارفرما را بدانید و برطبق آن بازسازی را شروع کنید.

املاک صدف خاوران تبریز 

مشاور مورد اعتماد شما 

شهرک خاوران 

دیدگاه ها

دیدگاه خود را بیان کنید