افزایش ۹۰۰درصدی صدور پروانه ساختمانی نسبت به سه سال گذشته

Admin دوشنبه، 04 اسفند 1399; 0

املاک صدف خاوران

افزایش ۹۰۰درصدی صدور پروانه ساختمانی نسبت به سه سال گذشته

شهردار منطقه ۹ تبریز از افزایش ۹۰۰ درصدی صدور پروانه ساختمانی طی ۱۱ ماهه نخست امسال نسبت به سال ۹۶ خبر داد.

 

 

به گزارش شهریار، مهندس بهرام نسیانی در گفتگو با خبرنگار شهریار اظهار داشت: از سال ۸۸ تا ۹۶ میانگین پروانه ساختمانی صادر شده به طور ماهانه ۱.۱ بود.
 

 

 

نسیانی افزود: طی سه و نیم سال گذشته سعی شد تمام سمت و سو و سیاست گذاری‌ها در انتخاب و اجرای پروژه‌ها مبنی بر توسعه آفرینی باشد. اگر صدور پروانه ساختمانی علی رغم رکود در صنعت ساختمان  ۹۰۰ درصد افزایش داشته، به دلیل این است که پروژه‌های انتخاب شده در حوزه خدمات شهری و عمرانی با خود توسعه به داشته است.
 

 

و همچنان گفت: اواخر سال ۹۶ سهم الشرکه مالک برای مشارکت در ساخت و ساز ۱۷ درصد بود و امروز بالای ۵۵ درصد می باشد.

 

شهردار منطقه ۹ تبریز خاطرنشان کرد: فهم مشترک مجموعه مدیریت شهری و شورای شهر از شهرک خاوران سبب گشت امروز این شهرک پس از ۳۰ سال از رکود خارج شده و به شکوفایی پیدا کند.
 
شهرک خاوران . املاک صدف خاوران 
افزایش 900 درصدی پروانه ساختمانی
 

 

نسیانی با اشاره به اینکه تا امروز هیچ گونه تغییر کاربری که سهم کاربری عمومی را کاهش دهند نداشته ایم و گفت: به بهانه کسب درآمد یا افزایش تراکم، تغییر کاربری انجام نداده‌ایم و ادعا داریم علی رغم مشکلات مالی، مسائل اقتصادی به نوعی تامین شده و اجازه نداده‌ایم نه تنها کاربری فضای سبز کاهش یابد که حتی سهم سرانه‌های عمومی در طرح‌های تفصیلی و طرح‌های جامع شهری لحاظ شده است.

 

 

همچنان در بخش دیگری از سخنان خود از تهیه الگوی سیما و منظر شهری بود برای اولین بار در کشور با همکاری سازمان نظام مهندسی، استانداری و مجموعه شهرداری خبر داد.
 

 

شهردار منطقه ۹ تبریز اظهار داشت: این اقدام خوب طی یک و نیم سال گذشته انجام یافته است و کلیات آن در کمیسیون ماده ۵ مصوب می باشد و در مرحله ابلاغ مصوبه دارد.

نسیانی خاطرنشان کرد: بدین ترتیب با این مصوبه، هنگام صدور پروانه ساختمانی به پیوست الگوی نما ارائه خواهد شد تا به لحاظ متریال و طیف رنگ ساختمان ها نمایی همگون داشته باشند.

دیدگاه ها

    اولین نفری باشید که نظر می دهید

دیدگاه خود را بیان کنید