ایستگاه خاوران قطار تبریز - بستان‌آباد شهریور ۱۴۰۰ افتتاح خواهد شد

Admin سه شنبه، 07 بهمن 1399; 0

 

 

شهردار تبریز گفت: با توجه به پیگیری نمایندگان مجلس شورای اسلامی پیش بینی می‌شود ایستگاه خاوران و مسیر قطار بستان آباد تا خاوران شهریور ۱۴۰۰ افتتاح خواهد شد .
 
ایرج شهین‌باهر در بازدید از مسیر کارگاه‌های احداث خط آهن بستان‌آباد به تبریز در شهرک خاوران در گفتگو با خبرنگار شهریار بیان کرد: ایستگاه خاوران آخرین ایستگاهی می باشد. که برای این قطار احداث می‌شود و شهرداری تبریز با اختصاص زمین در این امر مشارکت دارد.
 
او بیان کرد: موضوع قابل بیان در بازدید امروز، ادامه مسیر قطار به ایستگاه راه آهن است که در گذشته به شکلی طراحی شده است که با گذر از اتوبان شهید کسایی، امکان توسعه تبریز از سمت جنوب را سلب می کند و در واقع به ضرر شهرمان است.
 
قطار تبریز و بستان آباد
 

همچنان بیان اینکه در دوسال گذشته برای مخالفت با این طرح تلاش های بسیاری انجام گرفته است، واضافه کرد: در حال حاضر معاون وزیر قول داده که تمهیداتی اتخاذ شود تا مشکلی برای توسعه تبریز پیش نیاید.

شهردار تبریز بیان کرد: پیش تر این تجربه را داشته ایم که امکان توسعه تبریز از سمت غرب تبریز سلب شده بود ولی دیگر نمی خواهیم به هیچ وجه این تجربه تکرار شود.

به گزارش شهریار، شهرام دبیری در حاشیه بازدید از ایستگاه قطار تبریز – بستان آباد در خاوران، اظهار کرد: امیدواریم این پروژه تا خرداد آینده افتتاح و راه اندازی شود و بتواند در توسعه و بهبود حمل و نقل ترکیبی تاثیر بگذارد.

او ادامه داد: برای تکمیل این پروژه فعلا اعتباری پیش بینی نکرده ایم اما اگر پیشنهادی شود، می توانیم در شورای شهر بررسی کنیم.

دبیری با اشاره به وجود محدودیت ها برای فاینانس خارجی، گفت: اعتبارات برای این پروژه باید داخلی باشد و در این خصوص بودجه ۱۴۰۰ را نیز باید بررسی کنیم تا مبلغی برای آن لحاظ کنیم.

 

دیدگاه ها

    اولین نفری باشید که نظر می دهید

دیدگاه خود را بیان کنید