رهن و اجاره

Admin چهارشنبه، 03 دی 1399; 0

چه خانه ای مناسب برای رهن و اجاره هست ؟

تهیه چک لیست قبل از اجاره آپارتمان،  اجاره دفتر یا هر ملک دیگری به شما کمک می کنند که ممکن در مدت زمان کمتر و با صرف انرژی کم خانه مورد نظر خود را اجاره یا رهن کنند. در این مطلب  نکات کلیدی که در حد  میزان ریسک و ضرر را کمتر کند تا خدای نکرده بعد از معامله احساس بدی  نکنید و احساس رضایت کامل داشته باشید را به شما بگوییم. البته ما نظر میدهیم حتی از طریق سایت و بدون واسطه منزل آینده خود را انتخاب کنید زیرا واسطه‌ها همواره سعی می‎‌‌کنند معایب احتمالی ملک را از دید شما مخفی کنند.


خصوصیات و محل سکونت صاحب خانه:
اگر در فکر اجاره ملکی را دارید خانه‌هایی که مالک در آن ساکن نیستند را در اولویت است . همچنین از همسایه‌ها درباره صاحب خانه آینده و اخلاق او پرس‌و‌جو کنید تا بعدها به مشکل رو به رو نشوید.

خانه‌های خالی در اولویت هستند:
اولویت را به خانه‌هایی مختص دهید که خالی هستند، این مسئله باعث می‌شود که دغدغه خالی شدن به موقع خانه مورد نظر را ندارد، همچنین معایب و ایرادهای خانه در خانه‌ای که وسیله‌ای در آن چیده نشده است راحت‌تر مشخص می‌شود چون وقتی در خانه‌ای مستأجر زندگی می کند و خانه مبله است بسیاری از عیب ها ممکن است انادیده گرفته شود.

تعداد واحدهای ساختمان: 
ساختمان‌های کم واحد و پرواحد هر کدام مزایا و معایب خاص خود را دار می باشد، ساختمان‌های پرواحد به دلیل وجود مدیریت ساختمان نیازی نیستند که تمام مسائل مربوط به ساختمان را خودتان جویا باشید و بسیاری از کارها را می توان به مدیر ساختمان قرار دهید، البته در نقطه مقابل ساختمان‌های کم واحد دارای سکوت و آرامش بیشتری  می باشد.

ساکنان ساختمان:
در بازدید از هر خانه و آپارتمانی به نمای بیرونیِ ساختمان و نظافت، حیاط، باغچه و راه‌پله و وضعیت آسانسور و…. توجه بالایی دارد.. این موارد می تواند نشان دهنده توجه یا بی توجهی ساکنان به امور ساختمان است..


ملک خیلی نوساز یا خیلی قدیمی را اجاره نکنید:
زیاد به دنبال ملک نوساز نباشید، چون علاوه هم گران‌تر می باشد هم شاید مجبور باشید بخشی از امکانات را به آن اضافه کنید. طبق بررسی‌ها، خانه‌های ۳ تا ۱۰ سال می‌تواند گزینه بهتر برای شما باشد. و همچنین هرگز سراغ خانه‌های خیلی قدیمی نروید، چون هزینه نگهداری بالایی دارد.

نور گیر بودن ساختمان:
کلا نورگیر ساختمان‌هایی که در مقابل یا مجاورتشان ساختمان‌های بلندتر ساخته نشده‌اند مناسب‌تر از ساختمان‌هایی می باشدکه در محاصره ساختمان های بسیار بلند هستند.

جنوبی یا شمالی بودن ساختمان:
باید نسبت به سلیقه و علاقه شخصی این مورد را برای خوداعمل کند. همچنین ساختمان‌های شمالی نمای بیرونی بهتر و زیبا‌تر و ساختمان‌های جنوبی نورگیری و امنیت بالایی دارند.

مجاورت ساخت‌و‌ساز:
زمان بازدید از منزل توجه کنید خانه مورد نظرتان در مجاورت ساخت وساز، تعمیرات اساسی یا بازسازی ساختمان قرار نداشته باشد، مخصوصاً اگر به دنبال آرامش هستید. وجود ساخت‌و‌ساز در نزدیکی خانه باعث ایجاد سر و صدای در ساعات مختلف شبانه روز و گرد و خاک و عبور و مرور ماشین‌های سنگین و و همچنین تردد کارگران و افراد متفرقه در یک محله است.

پارکینگ:
ااگر دارای اتومبیل هستید حتما دنبال خانه های باشید. که در سندشان پارکینگ اختصاصی قید می باشد و پیش از عقد قرارداد جای پارکینگ خود را در حضور مالک مشخص می کند و اطمینان حاصل می کند که واحد دیگری نسبت به پارکینگ واحد شما ادعای ندارند. در انتخاب پارکینگ باید به نکاتی مانند شیب پارکینگ، جای پارکینگ، اندازه در پارکینگ، مسیر خودرو و کنترل از راه دور بودن در پارکینگ دقت کنید.

درهای ساختمان:

اندازه در وردی اصلی ساختمان ،اندازه در پارکینگ ،در واحد و ...... اهمیت بالایی دارد برای رفت و امد بخصوص در هنگام اسباب کشی می باشد در نتیجه حتما تلاش کنید خانه ای در نظر داشته باشید که درهایش در زمان اسباب کشی شما را به زحمت ندازد

دیدگاه ها

    اولین نفری باشید که نظر می دهید

دیدگاه خود را بیان کنید