معیارهای خرید مسکن

Admin سه شنبه، 02 دی 1399; 526

خرید و فروش ملک

از مهمترین قواعد خرید خانه هنگام بازدید ملک این است که ببینیم منزل مورد نظر اعم از آپارتمان یا خانه ویلایی در چه محله‌ای است.در ادامه به چند مورد مهم هنگام بازدید از ملک اشاره خواهد شد. در نظر داشتن این موارد می‌توانند در یک انتخاب هوشمندانه موثر باشند. به این ترتیب می‌توانید خانه‌ ایده‌آل خود را با دقت بیشتری انتخاب کنید. پس قبل از هر اقدامی این متن را به دقت بخوانید.

1-کوچه: هنگام بازدید از ملک بهتر است به کوچه‌ای که ساختمان در آن می باشد دقت بیشتری داشته باشیم. ممکن است بعضی کوچه‌ها باریک باشند و در نتیجه در آن رفت و آمد دشوار شود. این موضوع بخصوص هنگام اسباب‌کشی حایظ اهمیت زیادی است. بعضی کوچه‌ها بسیار پر رفت و آمد هستند. اگر ساختمان پزشکان یا رستورانی در آن کوچه‌ قرار گرفته باشدو احتمالا باید انتظار سر و صدای زیادی از آن کوچه را دارد.
چون ممکن است با خودروهایی رو به رو شوند که جلو در ساختمان شما پارک خواهند کرد و برای خروج از خانه با مشکل مواجه می شوید. در صورتی که فرد مهمان‌دوستی باشید، با انتخاب کوچه‌ی شلوغ، مهمانانتان با مشکل پارک ماشین مواجه می‌شوند. بنابراین توجه به کوچه نیز جزو قواعد خرید ملک محسوب می‌شود.

2- دسترسی به وسایل حمل و نقل عمومی: برای بعضی از افراد، دسترسی به ایستگاه‌های تاکسی، اتوبوس‌های شهری و همچنین مترو اهمیت زیادی دارد. این مساله حتی ممکن است برای کسانی که از وسایل حمل و نقل شخصی استفاده نمی‌کنند، یکیاز واجبات باشد .
بعضی از مواقع ممکن است کسانی که خودروی شخصی دارند وبه هر دلیلی از جمله ترافیک، ترجیح میدهند که با تاکسی، مترو یا اتوبوس رفت و آمد کنند. در هر صورت این امکانات می‌تواند یک امتیاز به حساب آید. پس دقت به این موضوع در بازدید از مسکن مورد نظر، فایده ای دارد.

3-وضعیت واحدها در هر طبقه  :همانگونه که قبل از این گفته شد، تعداد طبقات آپارتمان و همچنین تعداد واحدهای هر طبقه اهمیتزیادی دارد. تعداد واحدهای کمتر مساوی می باشد با سر و صدا و خرابی کمتر و بهداشت محیطی بیشتر. بو همچنین، بعضی آپارتمان‌هایی که در ورودی آن‌ها رو به یکدیگر باز می‌شود طرفدار کمتری دارد. و نیز فاصله‌ی واحدهای یک آپارتمان از هم و مناسب بودن مساحت هر طبقه نیز اهمیت دارد.

4-وضعیت ایمنی ساختماناگر قصد خرید خانه ای را داریم که کار ساخت آن کاملا تمام شده است، به سختی می‌توان از وضعیت ایمنی ساختمان به طور کامل مطمئن شد. هنگام بازدید از خانه یک کارشناس ماهر با خود به همراه داشته باشید تا بتواند اطلاعات ساخت را از مالک جویا شویم. انتخاب اصلی در این مرحله اعتماد کردن به مالک و بررسی ادعاهای او می باشدو می‌توانید با بررسی نقشه ساختمان، بررسی کیفیت ساخت، ستون‌های واحد‌های مسکونی و ستون‌های پارکینگ از میزان ایمن بودن ساختمان در مقابل حوادثی مانند زلزله تا حدودی آگاه شوید.

5-پارکینگ: یکی از مهم‌ترین مسائل مربوط به آپارتمان‌نشینی پارکینگ می باشد. حتی پارکینگ هنگام بازدید از ملک مهمتر است به این نکات دقت شود. مسقف بودن پارکینگ یا همچنین در فضای باز باشد اهمیت بالایی دارد. پارکینگ مسقف به دلیل حفظ خودروی شما از آفتاب، باران یا برف ااهمیت دارد‌.
و نیز، هر چه شیب ورودی پارکینگ کمتر باشد، آن پارکینگ مناسب‌تر ساخته بوده اشت. در پارکینگ بعضی از آپارتمان‌ها، مکانی برای خودروی اضافه یا مهمان در نظر گرفته شده است. این مورد یک گزینه خوب به حساب می‌آید.

6- بهترین طبقات در آپارتمان: بعضی مواقع طبقات اول و آخر بدترین طبقات و طبقات میانی برای زندگی بهتر می باشد. در طبقه اول رفت و آمد بیشتر اتفاق می‌افتد و نیز امنیت کمتری نسبت به سایر طبقات دارد. طبقه آخر نیز در برابر گرما و سرما آسیب‌پذیرتر است. چون به هر دلیلی اگر آسانسور مشکلی پیدا کند یا برق برود، ساکن طبقات بالا باید پله‌های زیادی را بگذراند تا به مقصد برسد.

7-سیستم سرمایش و گرمایش : بعض مواقع به صورت کامل سیستم سرمایشی و گرمایشی را هنگام بازدید از خانه برای خرید توجه کنید . استفاده از سیستم‌های برقی در شهرهایی که تعرفه مصرفی برق کمی ندارند می‌توانند در ماه‌های بسیار گرم یا بسیار سرد جیب شما را به راحتی خالی کند. اگر ملک مورد نظر از کولر آبی یا بخاری استفاده دارد حتما از مناسب و باز بودن مجاری آن‌ها مطمئن شوید.

8-بالکن : قسمت بالکن در آپارتمان‌ها اهمیت بالایی دارد. در صورتی که بالکن در کنار آشپزخانه باشد می‌تواند کمک بزرگی برای پخت و پز باشد و یا همچنین به محلی برای پرورش گل و گیاه تبدیل شود. بالکن گاهی می‌تواند نقش یک کمد یا انباری کوچک را حتی برای خانه شما بازی کنند. سپس هنگام بازدید ساختمان از محل و متراژ بالکن مطمئن شوید.

دیدگاه ها

دیدگاه خود را بیان کنید